ŠICÍ DÍLNA

Základy šití a práce s textilem - pro úplné začátečníky:

Účastníci se seznámí se základními materiály jako jsou různé druhy látek, koženky, filcu, kůže a dalších. Naučí se používat základní pomůcky, nástroje a různé druhy šicích strojů používaných při tvorbě výrobků z textilu a ostatních materiálů. Naučí se základy tvorby a použití jednoduchých střihů a postupy při vlastní tvorbě výrobků.

V průběhu kurzu si účastníci vyrobí několik výrobků jako například: látkovou tašku nebo kabelku, jednoduchou hračku, prostírání, bytové dekorace, polštáře a další.

Celý kurz je pro všechny účastníky zdarma.Šití a práce stextilem - pro mírně pokročilé:

Účastníci se seznámí s pokročilejšími technikami práce, naučí se používat overlock, vyzkouší si pokreslovat a zdobit textilní výrobky různými technikami, vyzkouší si výšivku, potisk látky vlastním razítkem, práci s pružnými materiály a kombinované techniky. Naučí se pracovat se složitějšími střihy pro tvorbu oděvů - vytahování konkrétní velikosti, úprava střihu, lepení apod.

V průběhu kurzu si účastníci vyrobí několik výrobků jako například: kabelku z koženky, šaty či sukni, mikinu, dětské oblečení, složitější hračky, peněženku a mnoho dalšího.

Celý kurz je pro všechny účastníky zdarma.


Délka kurzů: 3 měsíce (1x týdně 3 hodiny)

Počet účastníků: max 10 na jeden kurz


                        REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

Omluváme se, ale kurzy: šití pro záčátečníky, šití pro pokročilé a práce se dřevem pro začátečníky jsou plně obsazeny.