PRÁCE SE DŘEVEM

Základy práce se dřevem

Láká vás prostředí dřevodílen a chtěli byste si osvojit základní truhlářské dovednosti? Pak je tento víkendový kurz práce se dřevem právě pro vás!

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro širokou veřejnost a je zdarma. Je vhodný jak pro úplné začátečníky tak pro ty, kteří už mají s prací se dřevem nějaké zkušenosti. Kurz je pro účastníky nad 15 let. K uskutečnění kurzu jsou potřeba nejméně čtyři účastníci. Maximální kapacita je deset lidí.

Seznámení se základním ručním a elektrickým nářadím, s materiálem a druhy dřeva. V průběhu kurzu si účastníci vyrobí například bedýnku na pěstování bylinek, rámeček na obrázek, malou dřevěnou stoličku apod.


Práce se dřevem pro pokročilé

Chcete se zdokonalit ve svých řemeslných dovednostech po absolvování základů práce se dřevem? Nebo jste již ostřílený borec či poloprofesionál? Pak tento kurz je tu právě pro vás.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen převážně pro účastníky kurzu ,,Základy práce se dřevem", navazující kurz je také zdarma. Seznámení se s pokročilými technikami zpracování dřeva - metoda intarzování, práce s CNC frézkou, složitější elektrické nářadí a práce s ním. V průběhu kurzu si účastníci vyrobí např. set na šachy, dřevěnou hračku či některý z bytových doplňků podle vlastního návrhu.Trvání: 3 měsíce (1x za 2 až 3 týdny min. 6 hodin). Kurz bude vždy o víkendu.

Počet účastníků: max. 10 na jeden kurz