Jak jsme tiskli štíty

21.06.2020

V Technickém klubu se věnujeme 3D tisku více než 4 roky. Tiskneme malé ale i velice ambiciózní projekty s dětmi a dospělými. Na jaře tohoto roku jsme měli možnost zúročit zkušenosti v 3D tisku a zaměstnat naše tiskárny (a tiskárny z okolí) na plný úvazek.

Tisk ochranných štítů byla trefa do černého. Jednoduché, přitom efektivní. Díky zápalu dobrovolníků jsme tiskli nonstop na deseti tiskárnách, dva měsíce v kuse.

To bychom nedokázali bez štědrých darů. Velice významnou část financí, které nám poskytla např. Nadace ČEZ či sdružení Roušky seniorům, jsme použili na nákup materiálu k výrobě štítů pro IZS a další organizace.

Konkrétně pro litoměřickou nemocnici (dětské odd., záchrannou službu, urgentní příjem, infekční odd., ARO, interna a další), domovy důchodců a domovy se zvláštním režimem (Bystřany, Terezín, Petrovice, Čížkovice, Bohnice, Skalice, Milešov a další), městské úřady a úřady práce (Litoměřice, Klatovy, Ústí nad Labem, Dolánky, Most), pro soukromé lékaře (zubaře, fyzioterapeuty, rehabilitace, praktické a obvodní lékaře, pediatry, oční a gastroenterologické ambulance a dalším), Policii České republiky působící v Litoměřicích a Ústí nad Labem.

Další štíty jsme věnovali Záchranné službě a Záchytné stanici v Teplicích, Farní charitě v Litoměřicích, Naději Litoměřice, Diakonii, Českému červenému kříži, Charitě Ledeč, Potravinové bance, Projektu Roušky seniorům, HZS Litoměřice, Biskupství Litoměřice, Diecézní charitě v Litoměřicích, Šanci Lovosice, Technickým službám v Litoměřicích a okolí, středním, základním a mateřským školám (ZŠ Linqua, ZŠ Úštěk, ZŠ Žalhostice, MŠ Cvikov, ZŠ spec. Lovosice, SPgŠ, MŠ Tetčice, ZŠ Havlíčkova Litoměřice, Karlově univerzitě a spousty dalším), mnoha soukromým podnikům, obchodům a služeb ve městě a okolí.

Díky nezištné pomoci dobrovolníků a dárců jsme zpracovali přes 60kg filamentu PET-G (výrobního plastu), více než 500m děrované pruženky a 2,5tis plastových folií. Vyrobili jsme tak zhruba 2500 štítů a zdarma je rozdali každému, kdo si požádal. Velmi děkujeme všem, kteří nám zapůjčili své 3D tiskárny. Ať už školám či soukromníkům. Vaší pomoci si nesmírně vážíme.

Tisk jsme ukončili, ale štíty rozdáváme dál...

Ukázalo se, že podpora technických aktivit (ať už finanční či mediální) má skutečně smysl a jsme rádi, že jsme mohli pomoci tam, kde to bylo potřeba.